Nada u Zagrebu srušila Mladost za 16. uzastopni naslov!

0

Ragbijaši Nade su šesnaestu godinu zaredom prvaci Hrvatske. U finalu su u Zagrebu pobijedili Mladost s 31:13 (17:8) i tako u četvrtom međusobnom susretu ove sezone došli do prve, ali i najvažnije pobjede.

Iako su protekle jeseni od Mladosti izgubili čak tri puta – dva puta u ligaškom dijelu prvenstva i jednom u polufinalu Kupa Hrvatske koji je Mladost s 14:8 protiv Sinja i osvojila – Splićani su u najvažnijoj utakmici sezone zasluženio slavili. Iskoristili su neigranje najboljeg hrvatskog ragbijaša Nika Jurišića zbog ozljede i s tri zgoditka u prvih pola sata stekli prednost 17:3.

Nada je u završnici prvog poluvremena s dvije pogreške omogućila Mladosti da dođe do zgoditka pa se na poluvrijeme otišlo sa 17:8. Utakmica se prelomila na splitsku stranu sredinom drugog poluvremena, kada je Lerotić precizno nogom iz igre s oko 25 metara pogodio za tri poena, a minutu-dvije nakon toga Plazibat je istrčao kontru i položiio za 28:8.

Došla je Mladost do još jednog zgoditka i 12 minuta prije kraja smanjila na 28:13, ali Sekovanec nije pogodio pretvaranje pa su Nadi ostala tri posjeda prednosti s obzirom da se u ragbiju u jednoj akciji može postići 7 poena.

Do kraja je Nada iskontrolirala utakmicu i proslavila 16. uzastopni naslov prvaka. Sve je začinio Lerotić zgoditkom s 35 metara za konačnih 31:13.