NBA: Gradski derbi Brooklynu, Bogdanović 16 poena

0

Brooklyn je u Barclays Centeru sa 109:98 svladao gradskog rivala New York.

Utakmica je odlučena u posljednjih sedam minuta a najzaslužniji za 15. pobjedu Netsa u sezoni su Brook Lopez s 33 poena i hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović koji je za 23 minute postigao 16 poena uz po jedan skok i asistenciju.

Mario Hezonja je za Orlando odradio 16 minuta i dao 2 koša uz pet skokova i asistenciju, a njegova momčad je nakon produžetka sa 110:104 dobila Dallas. Magic je trenutno 11. u Zapadnoj konferenciji a osmi Chicago ima četiri pobjede više. Memphis je sa 109:104 pobijedio Minnesotu za koju je Damjan Rudež odigrao šest minuta i postigao tricu uz skok i dvije asistencije.

Golden State je izgubio i petu utakmicu u sezoni. Portland ih je u Moda Centeru razbio s nevjerojatnih 137:105, prva četvrtina 42:31. Briljirao je Damian Lillard koji je zabio 51 koš što mu je najbolji učinak u karijeri. Stephen Curry i Klay Thompson su kombinirano ubacili 54 koša ali protiv sjajnog Lillarda nisu mogli. Chicago je prekinuo seriju od pet poraza svladavši Toronto sa 116:106 uz 30 poena Douga McDermotta. Atlanta našeg trenera Nevena Spahije poražena je na svom parketu od Miamia, Indiana je sa 101:98 iznenadila u gostima Oklahoma City dok je Sacramento uz 37 poena i 20 skokova DeMArcuca Cousinsa sa 116:110 dobio Denver.