NBA: King James bolji od Duranta

0

Odigrane su samo tri NBA utakmice a derbi večeri u Quicken Loans Areni između Clevelanda i Oklahoma Citya pripao je Cavaliersima sa 104:100.

Gosti su prve tri četvrtine stalno imali prednost između pet i deset koševa razlike da bi domaćini na šest minuta prije kraja stigli do najvećih plus 11. U zadnjih deset sekundi Durant i Westbook su promašili trice za produžetak a James je s jednim slobodnim bacanjem definitivno riješio pitanje pobjednika. Vrlo zanimljiva utakmica u kojoj je briljirao LeBron James, jedan skok mu je nedostajao za triple-double – 33 poena, 11 asistencija i 9 skokova. Za OKC Russell Westbrook 27 koševa i 10 asista, Kevin Durant 25 poena i Serge Ibaka 23 koša.

Jeremy Lin je postigao 35 koševa za Charlotte koji je nakon produžetka sa 109:99 dobio Toronto. I ovaj susret je bio vrlo uzbudljiv a Raptorsi su tricom s centra DeMar DeRozana 0,1 sekundu do kraja regularnog dijela činilo se u tom trenurku dobili utakmicu. Koš ipak nije priznat jer je trener Toronta Dwane Casey pozvao time-out otprilike točno kada se DeRozan odlučio na šut. Naravno u produžetku nisu imali šansu. Houston se poigrao sa slabašnim LA Lakersima u Staples Centeru. James Harden s 25 koševa je najzaslužniji za pobjedu od 107:87.