Odbojkašice Marine Kaštela prvakinje Hrvatske!

0

Odbojkašice Marine Kaštela pobijedile su Mladost u Zagrebu i tako s 3:1 zaključile finalnu seriju prvenstva Hrvatske. U svojoj sedmoj prvoligaškoj sezoni podigle su sva tri trofeja.

Nakon Superkupa, 12. listopada prošle godine u Kaštel Starom, i pobjede 3:2 protiv Mladosti, te Kupa Hrvatske, gdje su 28. prosinca također u Kaštel Starom u polufinalu s 3:2 svladale Mladost, a dan kasnije u finalu s 3:1 Osijek, odbojkašice Marine Kaštela su i najvažniji trofej donijele u Kaštel Gomilicu.

U prvoj fazi natjecanja su u 14 utakmica ostvarile 14 pobjeda i maksimalna 42 boda, uz tek 4 izgubljena seta (po jedan od Poreča, Mladosti, Osijeka i Kaštela Dalmacijacementa – sva četiri u Kaštel Starom!). U drugom dijelu natjecanja su nanizale još 5 pobjeda, pritom u Osijeku izgubile prvi bod u pobjedi 3:2, da bi u posljednjem kolu, nakon već osiguranog prvog mjesta, pretrpjele prvi poraz, 1:3 u Zagrebu od Mladosti.

U četvrtfinalu doigravanja Marina Kaštela je u prvoj utakmici u Kaštel Starom izgubila jedan set od zagrebačkog Olimpika, u polufinalu u uzvratu jedan set u Poreču i tako stigle do finala. U prvoj utakmici u Kaštel Starom velika se borba vodila u prva tri seta, a Marina Kaštela je slavila s 19:25, 25:22, 27:25, 25:14. Mladost je uzvratila u Domu odbojke s 3:2 – 25:21, 25:12, 22:25, 17:25, 15:8. U trećoj je utakmici ključna bila završnica drugog seta za pobjedu Marine Kaštela 3:0 – 25:23, 29:27, 25:14. U Zagreb su djevojke trenera Milorada Krunića otputovale odlučne da izbjegnu majstoricu. U tome su i uspjele s 3:1 – 22:25, 25:21, 25:22, 25:23.