OI: Poraz Barakuda i Donne Vekić

0

Četvrti je dan Olimpijskih igara u Tokiju.

Nakon što je sa 6:4 svladao Meksikanca Sansoresa Ivan Šapina je u četvrtfinalu taekwondo kategorije preko 80 kilograma izgubio od Kineza Hongyi Suna sa 6:8.

Strijelci Snježana Pejčić i Petar Gorša zauzeli su 17. mjesto u disciplini zračna puška 10 metara mješovito. Od plasmana među 8 najboljih i ulaska u drugi krug dijelilo ih je 3.7  krugova.

Elena Vorobeva bila je 16. u petom, a 15. u šestom plovu klase laser radial. Ukupno zauzima 10. mjesto, posljednje koje vodi u Medal Race. Sutra je slobodni dan, sedmi i osmi plov su na rasporedu u četvrtak.

Tonči Stipanović bio je 22. u četvrtom, 13. u petom, a četvrti u šestom plovu klase laser. Vodi član splitskog Mornara, Cipranin Pavlos Kontides, s 18 kaznenih bodova, drugi je Australac Wearn s 27, a treći Brazilac Scheidt s 33 kaznena boda. Stipanović je sedmi i ima 41 bod. Preostala su još četiri plova, po dva u četvrtak i petak. Deset najboljih jedrit će u nedjelju Medal Race.

U 49’eru je odrađen samo jedan od tri predviđena plova. Šime i Mihovil Fantela su zauzeli četvrto mjesto u prvom olimpijskom nastupu.

Donna Vekić izgubila je u osmini finala olimpijskog teniskog turnira od 15. nositeljice, Ruskinje s kazahstanskom putovnicom Elene Ribakine. Bilo je 6:7 i 4:6 nakon sto minuta igre.

Marin Čilić i Ivan Dodig pridružili su se Nikoli Mektiću i Mati Paviću u četvrtfinalu olimpijskog teniskog turnira. Svladali su američki par Rajeev Ram-Frances Tiafoe sa 6:3, 7:5. Sljedeći protivnici će im biti Britanci Andy Murray i Joe Salisbury.

Plivač Nikola Miljenić bio je najbrži u petoj od 9 kvalifikacijskih skupina na sto metara slobodno. S 49 sekundi i 25 stotinki postavio je osobni rekord. Ukupno je zauzeo 28. mjesto, od polufinala ga je dijelila 81 stotinka.

Nakon pobjede protiv Kazahstana s 23:7, hrvatski vaterpolisti su u 2. kolu B skupine olimpijskog turnira u Tokiju izgubili s 8:11 od Australije čiji je izbornik naš Elvis Fatović.