Olmissum obranio naslov prvaka Hrvatske

0

Omiški Olmissum drugi je put u povijesti kluba malonogometni prvak Hrvatske. U Makarskoj je s 4:2 (1:0) nadigrao Novo Vrijeme Apfel za 3:0 u pobjedama.

I prvi su pehar u klupskoj povijesti Omišani podigli u Makarskoj. Ali prošlog je ljeta igrana samo jedna utakmica u kojoj je Olmissum bio autsajder i slavio petercima.

Sad je Olmissum od početka sezone uspješno nosio breme favorita. U doigravanju su u 7 utakmica Omišani ukupno primili samo 5 golova.

Kao i u dvije omiške utakmice odigrane koncem prošlog tjedna (3:1 u petak i 3:0 u subotu), Makarani su se i u svojoj dvorani dobro držali. Ali, minutu i pol prije kraja prvog poluvremena Postružin je na 8 metara uzeo loptu Osredkaru i pogodio donji desni kut Baškovića.

U nastavku je domaća momčad u samo 5 minuta utrostručila prednost. U 23. je Mišerda s lijeve strane uposlio Pavića koji je lobom povisio na 2:0. U 25. je Matej Horvat s desne strane proigrao Jelovčića koji je izbliza efektno matirao Baškovića.

Makarani su prešli na igru s letećim golmanom.10 minuta prije kraja Kazazić je s lijeve strane pronašao Svena Horvatha koji je s druge stative ugurao loptu u mrežu i vratio nadu Novo Vrijeme Apfelu. Osredkar je 46 sekundi prije kraja smanjio na 3:2, a samo 6 sekundi kasnije postigao – autogol za 4:2.