Petra Martić zaustavljena dva poena od četvrtfinala!

0

Nakon što je iz kvalifikacija ušla u osminu finala Roland Garrosa i ponovila svoj najbolji Grand Slam rezultat iz 2012., Petra Martić bila je pred novom senzacijom.

Protiv 5. nositeljice, Ukrajinke Eline Svitoline, Martić je imala 6:4, 3:6, 5:2 i 0-30 na servis protivnice. No do kraja meča osvojila je samo 4, a njena protivnica 20 poena.

Svitolina je nakon više od dva sata igre ušla u četvrtfinale s 4:6, 6:3, 7:5. U prvom setu je kod 2:2 Martić uzela servis Ukrajinki, odmah ispustila prednost, ali i stekla novu, koju je zadržala do kraja seta. Drugi je set Petra otvorila breakom, Svitolina je odmah odgovorila, a Martić kod 1:1 propustila 15-40. Povela je Svitolina 4:2, Martić je vratila izgubljeni servis, ali je opet popustila na svom početnom udarcu. U trećem setu Petra nije iskoristila loptu za 3:1, ali je od 2:2 otišla na 5:2 i 0-30. Dva puta je imala priliku na drugom servisu Svitoline doći do meč-lopti, ali to nije iskoristila, nakon čega je Ukrajinka odigrala svoja tri najbolja gema na turniru i potvrdila status jedne od najboljih tenisačica svijeta.

Petra nam je priznala kako joj je teško palo što je propustila veliku priliku za najbolji rezultat u karijeri, ali je dodala kako je izuzetno zadovoljna svojim nastupom na ovogodišnjem Roland Garrosu, te kako sada želi i više od toga. Nakon 9 mjeseci pauze zbog ozljede leđa i tri nastupa na Futures turnirima u Italiji, vratila se tenisu na najbolji mogući način. S 280 bodova koje je zaradila u Parizu, napredovat će s 290. na otprilike 135. mjesto WTA ljestvice (pobjeda nad Svitolinom uvela bi Petru u Top 100!). Nastup u osmini finala Petri Martić je donio i premiju od 175.000 eura (četvrtfinale je vrijedno 300.000).