Pioniri, kadeti i juniori Hajduka u finalu Kupa!

0

Hajduk će u mlađim uzrasnim kategorijama igrati tri finala Hrvatskoga nogometnog kupa. Kadetima su se priključili pioniri i juniori.

Pioniri Jure Srzića slavili su u Sesvetama s 3:0 i tako potvrdili prednost od 2:0 koju su stekli prije dva tjedna na Poljudu. Utakmicu je usmjerio Bruno Unušić (na fotografiji) sjajnim udarcem s 20 metara u 11. minuti. Dvadeset minuta kasnije, Marin Ljubičić je povukao kontru i asistirao Domagoju Topiću za 2:0. Šest minuta prije kraja, u 64., u strijelce se upisao i Luka Mamić na pas Ivana Ćubelića.

Puno su teži zadatak imali juniori Marija Despotovića nakon što su u sudačkoj nadoknadi na Poljudu primili gol za 1:1. U Bjelovaru je domaćin čuvao nulu koja mu je nosila plasman u finale sve do posljednjih 15 minuta. Vidović je izborio jedanaesterac koji je realizirao Dino Skorup. I to dva puta, jer je sudac ponovio izvođenje kaznenog udarca. U 84. minuti Vidović je ubacio za Ivana Vujčića koji je glavom pogodio za 2:0. U smiraj utakmice, u 92. minuti, pobjedu vrijednu finala zapečatio je Petar Čančar na ubačaj Vuletića.

Kadeti Siniše Oreščanina su zbog Europskog prvenstva svoj posao odradili ranije, sa 6:0 u Splitu i 4:2 u Zagrebu protiv Lokomotive.