Pobjednički povratak splitske košarke u Europu

0

Košarkaši Splita su u četvrtfinalu kvalifikacijskog turnira za FIBA Ligu prvaka u Ateni pobijedili prvaka Cipra, AEK Larnacu, sa 65:50 (13:11, 15:12, 13:16, 24:11). U srijedu će u polufinalu igrati sa švicarskim Fribourgom. Ligu prvaka izborit će samo pobjednik turnira.

U poenima siromašnoj prvoj četvrtini jedino izjednačenje bilo je 2:2. U drugoj su Ciprani prvi put poveli, 18:15 i 21:17, a Split je odgovorio serijom 9:0. Uvodne tri minute treće četvrtine AEK je dobio s 11:1 za svoju najveću prednost, 34:29. Poveli su Ciprani krajem treće četvrtine 39:37, a Split je nanizao 13 poena za svoju najveću prednost. U završnih 7 minuta ušlo se s 50:39 za doprvaka Hrvatske. Tri i pol minute prije kraja Perković je pogodio tricu za 55:43 i Split je mogao okrenuti misli prema švicarskom Fribourgu.

Split je igrao u sastavu: Perković 13, Perasović, Kedžo 4, Runjić 4, Žganec 15, Vuko 7, Čampara 9, Bajo 6, McLean 2, Barič 5. Prva je to pobjeda bivšeg kapetana Splita Srđana Subotića u prvoj službenoj utakmici u ulozi glavnog trenera.