PPD Zagreb na korak od osmine finala Lige prvaka

0

PPD Zagreb na korak je od osmine finala rukometne Lige prvaka. Hrvatski prvak je u Areni Zagreb svladao Celje Pivovarnu Laško s potrebnih dva gola razlike – 23:21(14:10).

Nakon poraza u Celju 24. rujna s 28:30, PPD Zagreb je trebao pobjedu s dva gola razlike ako Slovenci postignu manje od 28 golova, odnosno najmanje tri razlike ako Celje PL dođe do 28 golova. Gosti su poveli 1:0, a domaći odgovorili s tri gola u nizu i do kraja prvog poluvremena držali dva do četiri gola prednosti. Usto su čvrstom obranom osigurali da Celje PL ostane ispod granice od 28 postignutih golova.

Nastavak je PPD Zagreb otvorio s tri gola i uskoro otišao na 8 golova prednosti, 20:12 i 21:13. Uslijedio je veliki pad u igri hrvatskog prvaka što su Slovenci iskoristili i serijom 7:0 u sljedećih 10 minuta došli na 21:20! U napetoj završnici PPD Zagreb je ipak izvukao potrebnih plus 2, a Slovenci su nakon utakmice opkolili bjeloruske suce jer je posljednji napad Zagrebaša trajao punu minutu pa Celje PL nije dobilo priliku za posljednji napad.

Zagreb su do pobjede s po 5 pogodaka predvodili Stipe Mandalinić (na fotografiji), Domagoj Pavlović i Zlatko Horvat.

U borbi za 6. mjesto B skupine PPD Zagreb i Celje PL imaju po 9 bodova, ali je PPD Zagreb bolji u međusobnom omjeru. No bod manje ima švedski Kristianstad, koji je u prošlom kolu iznenadio aktualnog europskog prvaka, poljski Vive Kielce. Šveđani u nedjelju gostuju u Skoplju kod vodećeg Vardara i bodom mogu proći dalje, no Vardar je izraziti favorit u tom dvoboju i očekuje se da će otvoriti PPD Zagrebu put među 16 najboljih u Ligi prvaka.