Rio: Čilić ispao

0

Marin Čilić završio je nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Najbolji hrvatski tenisač izgubio je od Francuza Gaela Monfilsa nakon dva i pol sata igre sa 7:6(6), 3:6, 4:6.

Bio im je to drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda Monfilsa, nakon ATP Masters 1000 turnira u Parizu u jesen 2009. I tada je Čilić dobio prvi set pa izgubio sa 6:3, 4:6, 4:6. Priliku za revanš imat će za mjesec dana u polufinalu Davis kupa Hrvatska-Francuska u Zadru.

U dvoboju 6. i 9. nositelja, tri mjesta slabije rangirani (14-11) i dvije godine mlađi (27-29) Čilić imao je kod 1:0 jedinu break-loptu u prvom setu. Prva četiri poena u tie-breaku su otišla protiv servisa, da bi Čilić poveo 4:2 i 6:3. Spasio je Monfils tri set-lopte, ali ne i četvrtu. Marin u cijelom meču nije uspio protivniku oduzeti servis. Svoj je početni udarac izgubio kod 2:3 u drugom (propustivši priliku za povratak u posljednjem gemu) i kod 4:4 u trećem setu, u kojem je osvojio tek 5 poena na servis Monfilsa.