RUGBY EUROPE – Women’s Sevens Conference 1: Hrvatskoj ženskoj reprezentaciji 6. mjesto!

0

Na EP u Ragbiju 7  skupine Conference 1 igranom proteklog vikenda u Beogradu hrvatska ženska ragbi reprezentacija osvojila je 6. mjesto. Prvog dana natjecanja Hrvatska je igrala u skupini B s reprezentativkama Bugarske, Monaka i Slovačke.

Naše djevojke na otvaranju turnira, prvog dana  su upisale su pobjede nad Slovačkom i Monakom dok su u borbi za prvo mjesto skupine B poražene od reprezentativki Bugarske.

U nedjelju 5. lipnja Hrvatska je najprije pobijedila Litvu  da bi u utakmici za 5. mjesto naše djevojke izgubile od predstavnica Švicarske. Na kraju solidno šesto mjesto između 13 reprezentacija koje su se natjecale u Beogradu. Pobjednice turnira u Beogradu su reprezentativke Austrije  koje su u finalu pobijedile djevojke iz Bugarske. U borbi za 3. mjesto Latvija je pobijedila Luxembourg.

Rezultati:         Hrvatska – Slovačka   15:14             Za 1. mjesto : Austrija- Bugarska            50:0

Hrvatska – Monako     21:0

Hrvatska – Bugarska   10:19             Za 3. mjesto :  Latvija – Luxembourg      24:5

PH R7  Juniori U18

Juniori  Nade osvojili su 1. mjesto  i titulu Prvaka Hrvatske u Ragbiju 7 za 2022. godinu  na završnom turniru Prvenstva Hrvatske. Na završnom turniru sudjelovale su momčadi HARK Mladost, RK Nada, RK Sinj te RK Zagreb. Splitski mladići postigli su 4 pobjede iz 4 susreta te sasvim zasluženo novu titulu državnog prvaka donijeli u Split. Pod vodstvom trenera prof. Vlade Ursića titulu su osvojili: Roko Hrgić, Luka Šiklić, Ivan Novaković, Marin Ninčević, Gianluka Ozretić, Toni Škaro, Petar Starčević, Dominik Đerek, Toni Benković, Bruno Blagojević i Andro Bašić.

Rezultati: RK Sinj – HARK Mladost          38:5     Za 3. mjesto:  HARK Mladost – RK Zagreb  14:10

RK Nada – RK Zagreb                36:0

HARK Mladost – RK Zagreb      22:0     Za 1. mjesto:  RK Nada – RK Sinj                   38:0

RK Sinj – RK Nada                      0:26

RK Nada – HARK Mladost        28:12

RK Zagreb – RK Sinj                    0:28