0

Philadelphija je u svojoj dvorani iznenadila drugoplasiranu momčadi Istoočne konferencije Toronto sa 94:89.

76-ersima je šesta pobjeda u zadnjih šest utakmica. Odličan posao pogotovo u drugom poluvremenu odradio je Dario Šarić koji je za 24 minute postigao 8 koševa, 9 skokova i 2 blokade. Hrvatski reprezentativac je digao gledatelje u dvorani na noge s dvije blokade u razmaku od nekoliko sekundi. Najprije je “bananu” dobio Norman Powel a onda i Jared Sulinger. Američki komentatori su oduševeljeni obrambenim reakcijama Šibenčanina ne samo sinoć nego i tijekom sezone. Bila je ovo prva pobjeda Philadelphije protiv Toronta nakon 14 uzastopnih poraza.

Orlando je uvjerljivo poražen od New Orleansa. Mario Hezonja je odigrao 18 minuta i za to vrijeme postigao 8 poena (1/3 za 2, 2/2 za 3) uz 5 skokova, asistenciju i 2 izgubljene lopte. Damjan Rudež igrao je šest minuta, ubilježio jednu asistenciju i promašio oba šuta za tricu.