Solin na bod od prvog mjesta

0

Rezultati 27. kola 2. Hrvatske nogometne lige: Solin-Lučko 2:0, Šibenik-Zagreb 2:0, Dugopolje-Hrvatski dragovoljac 2:2, Gorica-Imotski 2:2, Novigrad-Sesvete 2:0, Rudeš-Dinamo B 1:0.

Ljestvica: Rudeš 48, Solin i Gorica 47, Sesvete 43, Dugopolje 40, Novigrad 39, Dinamo B 37, Šibenik 33, Hrvatski dragovoljac 29, Imotski 26, Zagreb i Lučko 25.

Mario Jelavić je na isteku prvog poluvremena donio vodstvo Solinu da bi 14. prvenstvenu pobjedu u drugoj minuti nastavka potvrdio Ninčević. Dvije minute kasnije gosti iz zagrebačkog predgrađa ostali su s igračem manje i mogu biti sretni što u njihovoj mreži nije završila još pokoja lopta. Jelavić s 12 pogodaka predvodi ljestvicu strijelaca 2. HNL.

Šibenik je pobjedom protiv Zagreba uplovio u mirnije vode dok je Zagreb, koji je jedini uz Dinamo i Hajduk zasad osvojio naslov prvaka Hrvatske, sve bliže padu u 3. HNL. Strijelci za pobjedu Šibenika bili su Vukorepa u 31. minuti iz jedanaesterca koji je izborio Brito i Maleš koji je poentirao pola sata prije kraja.

Dugopolje je povelo golom KrstulovićOpare u 28. minuti, Hrvatski dragovoljac preokrenuo preko Vizingera u 49. i Krajčeka u 74. da bi bod Dugopolju spasio Tomašević u 87. Peričić je u nadoknadi pogodio gredu gostujućeg gola i ostalo je 2:2.

Istim je omjerom okončan dvoboj do jučer vodeće Gorice i do jučer posljednjeplasiranog Imotskog. Španja je dva puta, u 43. i 62. minuti, dovodio domaće u vodstvo, no oba je puta izjednačio Krištić, u 55. i 71.

U 28. kolu u utorak će igrati Dinamo B-Solin i Imotski-Šibenik, a u srijedu Novigrad-Dugopolje.