Split 2010 došao do druge pobjede

0

Split 2010 otvorio je Hrvatsku ligu rukometašica na najbolji mogući način. Nakon slavlja u Ivaniću, Splićanke su na Gripama pobijedile i Trešnjevku s 26:24 (15:14).

Split 2010 je poveo 4:2, a gošće odgovorile s četiri gola u nizu i na trećini susreta vodile 10:12. Nina Cvitanović je s dva gola okrenula na 13:12 i Split 2010 je na odmor otišao s minimalnim vodstvom. Trešnjevka je bolje ušla u drugo poluvrijeme, a Anja Vida Lukšić zabila za 15:17. Na ulazu u završnih 20 minuta, na semaforu je svijetlilo 17:20, što je bila i najveća razlika na utakmici. Podigle su Splićanke nivo igre u obrani, sljedećih 12 minuta nisu primile gol, a dale su ih 6 za svoju najveću prednost, 23:20, koju su održale do kraja. Ključnu je rolu u preokretu odigrala Renata Kežić s tri od tih 6 golova.

Cvitanović je dala 6 golova, kao i Nikolina Marić Banje koja nijednom nije promašila, a pet je dodala Danijela Mistrić. Najefikasnija igračica susreta bila je Lukšić koja je za Trešnjevku dala 12 golova, polovicu svih golova svoje ekipe. Zanimljivo, uputila je 20 udaraca prema golu Splita 2010, točno koliko i ostatak Trešnjevke zajedno.

U 3. kolu Split 2010 gostuje u Dugom Selu. Protivnice će dobro upoznati s obzirom da Dugo Selo u nedjelju u 19.30 gostuje u solinskoj dvorani Bilankuša gdje će u povratničkoj prvoligaškoj sezoni Petason Vranjic tražiti svoje prve bodove.