Split +52 u Zadru, Zadar +50 u Kaštel Sućurcu!

0

Split i Zadar ostvarili su vrlo uvjerljive pobjede u 12. kolu Premijer lige košarkaša na gostovanjima kod dvije najslabije momčadi lige, Jazina Arbanasi odnosno Ribole Kaštela. Ukupno je bilo čak 102 razlike!

Split je u dvorani Krešimir Ćosić razbio Jazine Arbanase sa 114:62 (33:14, 29:20, 20:15, 32:13). Sve je bilo jasno nakon prve četvrtine, u četvrtoj se ponovila ista slika, tek je u središnjici susreta domaćin malo došao do daha. Počelo je s 12:0, već nakon uvodne dvije i pol minute pobjednik je bio poznat. Split su predvodili Mario Špaleta s 23 i Pavle Marčinković s 18 poena koliko je za Jazine Arbanase dao Marin Zrnić.

Zadar je u Kaštel Sućurcu ipak ostao ispod 100, ali je domaćina ostavio ispod 50 poena! Bilo je 97:47 (23:16, 22:14, 27:7, 25:10). Dok su u početku imali snage, igrači Ribole Kaštela su se dobro držali. Vodili su od 9:3 do 15:12, sredinom druge četvrtine bili su na podnošljivih 6 poena zaostatka (26:32), da bi Zadar od 40:30 u 18. minuti napravio seriju 22:0 u 7 minuta i 50 sekundi na prijelazu druge i treće četvrtine! Aramis Naglić je odmarao Knowlesa, rasporedio minutažu na sve ostale igrače, svi su se i upisali u strijelce, a dvoznamenkastu petorku predvodili su Brzoja s 15 i Božić s 14 poena. Najefikasniji igrač utakmice je Dino Šipić iz Ribole Kaštela s 19 poena, a 16 je ubacio Aco Mandić.

Šibenik je još u četvrtak u Zagrebu izgubio od Cedevite (58:88), a Alkar u subotu u 19.30 u Sinju dočekuje Vrijednosnice Osijek.