Split bez Final Foura

0

Split nije uspio izboriti plasman na završni turnir hrvatskog košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić. U Rijeci je domaći Kvarner slavio s uvjerljivih 95:68.

Iako je trener Splita Ivica Skelin priželjkivao gostovanje u četvrtfinalu, kako bi popravio ‘krvnu sliku’ momčadi koja je na četiri gostovanja u A1 ligi ostvarila tek jednu pobjedu, ‘žuti’ su i u Rijeci prikazali blijedo izdanje, nedostojno nekadašnjeg trostrukog prvaka Europe.

Rezultat sve govori. Otvaranje je bilo dobro, 8:2, no Kvarner je odgovorio serijom 16:2 i već u 7. minuti praktički riješio pitanje pobjednika. Na poluvremenu je bilo 15 razlike, početkom 3. četvrtine Split je stigao na minus 10, samo da bi domaća momčad s tri uzastopne trice stekla odlučujuću prednost, izvijestio je sportski novinar Radio Dalmacije Marin Mrduljaš.

Split se tako okreće nastavku prvenstva, gdje od 10 utakmica čak 6 igra u gostima, pa će imati težak zadatak ostati među pet prvoplasiranih momčadi koje će s Cedevitom, Zadrom i Cibonom igrati Ligu za prvaka, a time i osigurati prvoligaški status koji su Splićani lani sačuvali tek u kvalifikacijama.