Split bolji od Alkara

0

Split je nadigrao Alkar, Šibenik je slavio u Kaštel Sućurcu, a Jolly je dobio Goricu u 15. kolu A-1 Hrvatske košarkaške lige.

Split je na Gripama zagospodario parketom i već u prvih 11 minuta s 27:11 riješio pitanje pobjednika. Sinjani su tek jednom nakratko došli ispod 10 razlike, ali su uspjeli ostati ispod -16, razlike s kojom su slavili na svom parketu u 4. kolu. Filipović je dao 14, Širko 13, Najev 12, Subotić 11 poena za Split, Tešija 12, a Bilić 11 za Alkar.

Posljednjeplasirani Kaštelani namučili su Šibenik koji je tek u posljednjoj četvrtini s 22:11 okrenuo utakmicu na svoju stranu. Mandić je dao 21, Režić 13, Junaković 12 koševa za domaće, Blaće 16, Badžim i Petani po 15 za goste. Upravo su Badžim i Blaće s po jednom tricom u završnici presudili pobjednika.

Jolly je protiv Gorice dobio drugu četvrtinu s 25:14 i otišao na 15 poena razlike, gosti su odgovorili s 11:21 u trećoj četvrtini, ali nisu došli na manje od 4 poena zaostatka. Washington je dao 20, Pavlović 15, a Vraneš 14 koševa, kod Gorice je najbolji bio Mašić s 12.

Rezultati: Split-Alkar 81:67, Ribola Kaštela-Šibenik 63:69, Jolly JBŠ-Gorica 78:70, Škrljevo-Zabok 87:68, Zagreb-VROS Osijek 101:70. Kvarner je bio slobodan.

Poredak: Kvarner 12-1, Zagreb 12-2, Šibenik 10-4, Split 9-5, Alkar 6-7, Gorica 6-8, VROS Osijek 5-8, Jolly JBŠ 5-9, Škrljevo 5-9, Zabok 3-10, Ribola Kaštela 2-10.