Split dobio Zabok, s Jollyem za 1. mjesto!

0

Košarkaši Splita pobijedili su Zabok u Bedekovčini s 86:71 (23:23, 19:13, 20:13, 24:22) pa će s Jollyem u utorak igrati za prvo mjesto na polovici regularne sezone!

Splitska je obrana bila vrlo propusna pa je Zabok nakon 6 i pol minuta igre vodio 20:15. Minuta odmora uskoro je urodila plodom, Split je serijom 14:0 došao do prednosti 32:23, a Zabok je u otvaranju druge četvrtine pune 4 minute ostao bez poena. Primakli su se domaći sa 7 poena zaredom na 36:33, a Filipović je s dvije trice sačuvao prednost na strani Splita.

Tomsick je tricom na otvaranju treće četvrtine primakao Zabok na 3 poena zaostatka, 42:39. Split je na to odgovorio serijom 15:1, koja se pokazala ključnom. Tri je trice u tom razdoblju pogodio Rančić i kod 57:40 pobjednik je praktički bio odlučen. Došao je Zabok 5 minuta prije kraja na 70:60 i 72:62, ali ne i bliže od toga. Dvije minute do kraja Rančić je novom tricom digao prednost na 18 poena razlike, 82:64.

Mateo Kedžo je ubacio 20 poena uz 10 skokova, Damir Rančić je ubacio 19, od čega 5 trica iz 6 pokušaja, Josip Jukić je dodao 13, a Henrik Širko 12 poena. Pogodili su Splićani čak 12 trica iz 25 pokušaja, usto i nadskakali domaćina (42-25). Kod Zaboka se istakao Nick Tomsick koji je ubacio 21 poen.

Počeli smo kilavo, nismo bili dovoljno agresivni na lopti. Radili smo krupne greške u obrani pa se protivnik razigrao i pogodio neke šuteve. Trebalo nam je neko vrijeme da se stabiliziramo. U drugoj četvrtini smo preuzeli kontrolu nad igrom, a u trećoj trasirali put ka pobjedi. Stvorili smo dvoznamenkastu prednost koja više nije padala. Uz malo više koncentracije, mogli smo i prije završiti utakmicu. Nismo iskoristili neke prilike da odemo i na više od 20 poena razlike, ali nećemo pobjedi gledati u zube. U utorak imamo zadnju utakmicu prvog dijela sezone, dolazi nam Jolly. Možemo biti jako zadovoljni, ni najveći optimisti nisu očekivali da ćemo imati 10 pobjeda. Imamo priliku da zabilježimo i jedanaestu, učinit ćemo sve da to i napravimo, izjavio je za Radio Dalmaciju trener Splita Ivica Skelin.