Split je pobjednik 4. HEP turnira Europskih prvaka

0

Split je pobjednik 4. HEP turnira Europskih prvaka što se proteklih dana odigrao na Gripama, drugo mjesto osvojila je Budućnost iz Podgorice, treća je zagrebačka Cibona, a četvrto mjesto zauzeo je Partizan iz Beograda. U posljednjem, 3. kolu Partizan je svladao Split sa 84:76, a Budućnost je bila bolja od Cibone sa 77:65. Poredak: 1. Split (2:1), 2. Budućnost (2:1), 3. Cibona (1:2), 4. Partizan (1.2). Tri dana na Gripama gledali smo odličnu juniorsku košarku, HEP turnir Europskih prvaka još jednom je opravdao očekivanja, tribine su bile iznimno popunjene, a publika je imala što i vidjeti. Najbolji igrač 4. HEP turnira Europskih prvaka, po izboru trenera je Ivan Perasović iz redova Splita, a prvi strijelac, sa 62 postignuta poena je Roko Prkačin iz Cibone. Iznimno uzbudljivo bilo je u natjecanjima u šutiranju trica i zakucavanju, u tricama je Feđa Pajović iz Budućnosti slavio za bod ispred Đorđa Pažina iz Partizana, a u natjecanju za najboljeg zakucavača Roko Prkačin osvojio je prvo mjesto s maksimalnih 50 bodova, stručni žiri dao mu je pet desetki, dok je drugo mjesto z zauzeo Ante Perkušić iz Splita s 49 bodova.