Split Tommy poveo protiv Futsal Dinama

0

Split Tommy nadigrao je na Gripama Futsal Dinamo s 4:2 (2:1) u prvoj utakmici polufinala doigravanja za malonogometnog prvaka Hrvatske.

Igrat će se do dvije pobjede, a uzvrat je u nedjelju u Zagrebu.

Split Tommy je bolje otvorio utakmicu. U 5. minuti Grcić je dodao Koturoviću koji je s desnog krila prizemnom dijagonalom precizno naciljao malu mrežu za 1:0.Dvije minute kasnije, Ćorluka je pucao, a Škorić obranio uz pomoć grede. Futsal Dinamo je sredinom prvog poluvremena uspostavio ravnotežu. Jukić je obranio udarac Đulvata glavom, a udarac Penave nakon greške Ćorluke skrenuo je domaći vratar u stativu. U 17. Jukić nogom brani i prizemnu dijagonalu Prgometa. U 18. je klupa Dinama tražila drugi žuti karton za Jukića koji je prerano istrčao ispred živog zida, a prethodno je rukom boksao loptu izvan šesterca. U 19. je Dinamo izjednačio. Jesus je skrivio kazneni udarac na Penavi, a Capar svladao Luketina. Renato Koturović je već u sljedećoj minuti drugi put donio prednost Split Tommyu. Snažnim je udarcem s lijeve strane neobranjivo pogodio suprotne rašlje.

Ni u nastavku nije nedostajalo uzbuđenja. Ćorluka je u 22. minuti pogodio stativu. U 24. Penava izbliza nije uspio svladati Jukića. U sljedećoj akciji Grbeša je tukao, a Reed skrenuo loptu van domašaja Jukića za 2:2. U 29. minuti nova prednost za Split Tommy. Suton je u kontri 3 na 2 gurnuo loptu lijevo za Ćorluku koji je pogodio kroz noge Škorića. Minutu kasnije Kanjuh je udarcem izvana pogodio gredu, u 32. je Grcić u kontri dao za Ćorluku kojem je Škorić ušao u šut, u 35. je Marić iz kornera uposlio Ćorluku koji opet pogađa stativu. U posljednjih pet minuta Grbeša je ušao kao peti igrač umjesto vratara Škorića, što je minutu i pol prije kraja kaznio Ante Ćorluka i s centra pogodio za konačnih 4:2. Do kraja je i Kanjuh još jednom pogodio okvir gola.