Split Tommy u Zagrebu traži novi break

0

Nakon što su prve dvije utakmice okončane pobjedama gostiju, Nacional i Split Tommy od 20.30 igraju treću od mogućih 5 utakmica finala Hrvatske malonogometne lige.

Podsjetimo, Split Tommy je slavio u Fusio centru sa 6:2 (bilo je i 6:0!), dok je branitelj naslova Nacional uzvratio u Spaladium Areni boljim izvođenjem šesteraca (u regularnom dijelu bilo je 2:2, nakon produžetka 4:4 – Split Tommy je okrenuo 0:2 na 4:2, a Nacional izbjegao poraz s golmanom-igračem pola minute prije kraja produžetka).

U utakmicu moramo ući onako kako smo odradili drugo poluvrijeme u Splitu. Prvi dio te utakmice moramo zaboraviti. Moramu ući hrabro i jako i dobiti ih u Zagrebu. Treba nam opet jedna pobjeda u gostima kako bismo bili prvaci, bolje onda to napraviti sada pa u petak pred svojim navijačima proslaviti naslov. Agrersivnost i timski duh naša su prednost. Dan nakon poraza u Splitu svi smo bili pokisli, ali već u nedjelju na treningu vidjelo se da smo se digli i da vjerujemo u trijumf, rekao je za Radio Dalmaciju najsrčaniji igrač Split Tommya Duje Bajrušović.

Dvije noći nakon poraza u Spaladium Areni nisam oka sklopio, vrtio sam slike produžetaka i ta dva nesretno primljena gola. Ali moramo se trgnuti, pokušati opet u Zagrebu pobijediti. Uvjeren sam da to možemo. Dobro je što smo u Zagreb otišli već u utorak, da se još malo odmorimo, zbijemo redove i pripremimo se za dvoboj. Bili smo bolji tri poluvremena i produžetke, a tek je 1:1 u pobjedama i žao mi je zbog toga. Ali me veseli naša igra koja je uistinu dobra. Moramo ponoviti drugo poluvrijeme iz Splita gdje smo jakim ritmom gazili Nacional. Da nismo imali tu rupu s golmanom-igračem, sve bi bilo savršeno za nas. Nedostajat će nam Grcić koji odrađuje crveni karton, ali imamo puno kvalitetnih igrača i moramo nadoknaditi svačiji izostanak. Spremni smo i psihički i fizički, nadam se da ćemo pobijediti u Zagrebu. Sitnice presuđuju naše dvoboje s Nacionalom, uglavnom pobjeđuje onaj koji manje griješi. Priželjkujemo utakmicu s malim brojem pogodaka, kad primimo samo gol ili dva teško gubimo utakmice. Nadam se da ćemo pobijediti i već u petak podići trofej, izjavio nam je kapetan Split Tommya Josip Suton.