UEFA Europa liga – Rijeka izgubila, Dinamo bez zgoditaka

0

U prvom kolu UEFA Europa lige Rijeka je na Rujevici izgubila od vodeće momčadi španjolske lige, Real Sociedada, golom u 93. minuti.

U skupini F Napoli je izgubio od nizozemskog Alkmaara također s 0:1.
Dinamo je u skupini K odigrao 0:0 s nizozemskim Feyenoordom. Gosti u 8. minuti nisu realizirali kazneni udarac, a završnih 20 minuta su odigrali s igračem manje. Wolfsberger i CSKA Moskva su odigrali 1:1. Vlašić je u 5. minuti asistirao za vodstvo CSKA. Bistrović ga je zamijenio u 87. minuti. Vizinger zbog ozljede nije igrao za Wolfsberger.
U skupini A igrali su Young Boys -Roma 1:2 i CSKA Sofia-Cluj  0:2. Damjan Đoković je za Cluj odigrao cijelu utakmicu dok je Gabriel Debeljuh zamijenjen u 87. minuti. U skupini B Dundalk -Molde 1:2 i Rapid Beč-Arsenal 1:2. Mateo Barač je za Rapid odigrao cijelu utakmicu.
U skupini C Bayer Leverkusen je sa 6:2 tukao Nicu, a Hapoel Beer Sheva s 3:1 Slaviju Prag. Slavija je do 85. minute držala 1:1, a cijelu je utakmicu za momčad iz Praga odigrao Petar Musa. U skupini D su igrali Lech  Poznanj-Benfica 2:4 i Standard Liege-Glasgow Rangers 0:2. Malenica je bio pričuvni vratar Lecha, za Standard je Čop ušao u 72., za Rangers je Barišić igrao do 73. minute.
U skupini E Granada je u Eindhovenu svladala PSV s 2:1 dok su u Solunu PAOK i ciparska Omonia odigrali 1:1. Čolak je za PAOK odigrao sat vremena. U skupini G Braga je s 3:0 svladala AEK za koji je Livaja odigrao zadnjih pola sata dok je Leicester s 3:0 dobio Zorju Luhansk za koju je cijelu utakmicu odigrao Lovro Cvek.
U skupini H su igrali Sparta Prag-Lille 1:4 i Celtic -Milan 1:3. Bradarić je za Lille odigrao sat vremena i upisao asistenciju. U skupini I Maccabi Tel Aviv-Qarabag 1:0, Ozobić je za goste odradio 80 minuta, te Villareal -Sivasspor 5:3.
U skupini J Tottenham -LASK 3:0 Ludogorec-Antwerpen 1:2. Za LASK je Filipović ušao u 39. minuti. Trener Antwerpena je Ivan Leko. U skupini L Slovan Liberec-Gent 1:0 i Hoffenheim -Crvena zvezda 2:0. Kramarić nije igrao za domaće zbog koronavirusa.