Vaterpolo: Pays d’Aix – Jadran 11:12

0

Splitski Jadran na korak je do završne runde kvalifikacija Lige prvaka. U drugom kolu turnira drugog kruga kvalifikacija Lige prvaka koji se igra u Francuskoj pobijedio je domaćina Pays d’Aixa 12:11. Zadnje kolo igra se u nedjelju, Ferencvaroš je veliki favorit protiv Pays d’Aixa, kao i Jadran protiv nizozemskog AZC Alphena. Ukoliko nedjelja završi bez ogromnih iznenađenja Jadran će proći dalje.

Ah, bilo je žestoko, borbeno kako smo i znali da će biti. No, momci su pokazali karakter i na kraju smo zasluženo pobijedili. Ali ništa još nije gotovo, idemo se odmoriti i moramo sutra pobijediti Nizozemce te se nadati da će Mađari biti na visini zadatka i savladati Francuze – kazao nam je trener Jadrana Ivan Asić.

Jadran je igrao vrlo dobro, vodio i 3:2, 4:3, 5:4, 6:5, 7:6…, ali nije se uspijevao odlijepiti na veću prednost. Kod vodstva splitskih vaterpolista 7:6 domaći su zabili tri gola u nizu i poveli 9:7. Trebalo je puno borbe i strpljenja, nadasve karaktera da jadranaši ostanu u utakmici i u samoj završnici stignu do pobjede.

Jadranov kapetan  Anđelo Šetka na početku zadnje četvrtine je zabio za 10:9, potom su Francuzi vratili na plus dva zabivši na 11:9, a onda je opet Šetka postigao gol za 11:10. Ostale su tri minute do kraja, a Francuzi su vodili.  Kada je ostalo dvije i pol minute Jadran je golom Kovačića izjednačio na 11:11, a veliki gol za pobjedu  zabio je Marin Delić 55 sekundi prije kraja susreta.