Vaterpolisti u borbi za broncu

0

Hrvatska je u polufinalnoj utakmici Europksog prvenstva u Barceloni izgubila od reprezentacije Srbije 9 – 7 (5:3, 1:1, 1:1, 2:2), te u subotu igra s poraženima iz drugog polufinalnog meča Španjolska – Italija.

‘Večeras je realizacija s igračem bila izuzetno loša i to je razlog što smo izgubili utakmicu. Prevelika nervoza. Upali smo u tu zamku a nismo si to smjeli dozvoliti. Kao niti komentiranja sudačkih odluka. Iako je ponekad teško kada gledate sve ovo što se danas događalo u bazenu. No bez obzira na to, izgubili smo utakmicu, žao mi je kao psu. Učinili smo sve, borili se, no nismo imali tu lucidnost s igračem više, kao da su ruke bile kratke u datim trenutcima, nismo realizirali situacije koje smo morali’  rekao je hrvatski izbornik Ivica Tucak.

Najbolji strijelac bio je Vukičević s tri postignuta pogotka, potom Bušlje dva, pa Vrlić i Joković po jedan gol, dok su kod Srba Mandić i Ćuk ubilježili po tri pogotka.

‘Opet smo nažalost lose ušli u utakmicu, no ovaj put se nismo uspjeli vratiti. Pokušavali smo ali nas jednostavno nije išao napad i realizacija s igračem više. Čestitam im na pobjedi, danas su bili bolji od nas. A mi se okrećemo utakmici u subotu kada se borimo za broncu’  rekao je kapetan Bušlje.

‘Slab ulazak u utakmicu nas je danas koštao pobjede. Primiti pet golova u prvoj četvrtini protiv ovakve ekipe kao što je Srbija je nedopustivo. Znali smo da će oni krenuti jako motivirano no nismo ih uspjeli zadržati. Do kraja utakmice smo igrali egal i rezultatski, završilo je 9:7, a samo prva četvrtina 5:3, tako da mislim da nas je nažalost taj loš ulazak u utakmicu koštao finala’  zaključio je Marko Bijač.

U subotu u 20:30 Hrvatska ulazi u utakmicu za borbu za brončanu medalju.