Vekić ispala u 1. kolu Taškenta

0

Dvostruka finalistica WTA turnira Taškent Open, Donna Vekić, ove je godine u prijestolnici Uzbekistana zaustavljena već u 1. kolu. Bolja od nje bila je Ukrajinka Katarina Kozlova.

Dvije godine starija (22-20) i četiri mjesta slabije rangirana (98-94) Kozlova za sat i pol je došla do 6:1, 7:6(3). Vekić je kod 1:2 lako izgubila servis, a dva gema kasnije propustila 40-15 i još dvije prednosti da bi Kozlova realizirala svoju treću priliku. Ukupno je tako od 1:1 Kozlova dobila 7 gemova zaredom za 6:1, 2:0. Vekić se vratila s 1:3 na 5:3, ali nije realizirala servis za set. U tie-breaku je Kozlova povela 4:1, Vekić vratila jedan od dva mini-breaka, ali je do kraja osvojila još samo jedan poen.

Vekić je gubila finale Taškenta 2012. od Rumunjke Irine Camelie Begu (4:6, 4:6) i 2015. od Japanke Nao Hibino (2:6, 2:6). Gubitkom 180 bodova zarađenih za lanjski finale, Vekić će, tek što se plasmanom u finale jakog ITF challengera u Petrogradu vratila među 100 najboljih tenisačica svijeta, opet ispasti iz svjetske elite. Potonut će sve do otprilike 120. mjesta.