Vekić prekinula post

0

Gotovo pola godine čekala je Donna Vekić pobjedu u glavnom ždrijebu nekog WTA turnira. Zablistala je u Cincinnatiu, a pobjedom je turnir otvorio i Marin Čilić.

Vekić je posljednju pobjedu u glavnom ždrijebu ostvarila još 21. veljače u Dohi protiv Omanke s pozivnicom Al-Nabhani, tek 399. igračice svijeta. Točno mjesec dana kasnije, u kvalifikacijama Miamia svladala je u 1. kolu Amerikanku Claire Liu, 516. na WTA ljestvici. Uslijedio je niz od čak 14 poraza na WTA Tour nivou. Vekić je u Cincinnatiu napokon prošla dva kola kvalifikacija, pa u prvom kolu iznenadila stotinjak mjesta bolje rangiranu (121-25) Srpkinju Anu Ivanović, koja se nedavno udala za njemačkog nogometaša Bastiana Schweinsteigera. Bilo je 6:4, 6:2 za sat i 13 minuta. Vekić je otvorila meč s 5:1, kod 5:2 propustila tri, a kod 5:3 još dvije set-lopte. Ivanović ipak nije stigla do preokreta. Drugi je set Vekić riješila s dva breaka, u 1. i 5. gemu, izgubivši tek 3 poena u 4 gema na svom početnom udarcu. Donna je tako uzvratila 8 godina starijoj (20-28) Ani za lanjski poraz u Roland Garrosu (0:6, 3:6). Sljedeća protivnica bit će joj 10. nositeljica i 13. tenisačica svijeta, Britanka Johanna Konta.

I drugi hrvatsko-srpski dvoboj dobro je prošao. Marin Čilić je sa 6:3, 6:4 dobio Viktora Troickija i čeka boljeg iz španjolskog dvoboja Fernando VerdascoAlbert Ramos Vinolas. Meč je trajao sat i 4 minute. Čilić nije protivniku dozvolio nijednu break-loptu ispustivši tek 9 poena u 10 gemova na svom početnom udarcu. Realizirao je obje svoje prilike, kod 4:3 u prvom i 3:3 u drugom setu.

Pobjednik meksičkog Los Cabosa Ivo Karlović igrat će oko 20.30 s Argentincem Juanom Monacom. Nakon što je pobijedio Francuza Benoita Pairea, Borna Ćorić u srijedu će igrati protiv 14. nositelja, Australca Nicka Kyrgiosa.

Cincinnati je jedan od deset najvećih svjetskih turnira – djevojke imaju nagradni fond od 2.8, a tenisači dijele 4.3 milijuna dolara.