Vrdoljak: Katastrofalno suđenje!

0

Vaterpolisti Mornara BS vratili su se iz Novog Sada i Kragujevca bez osvojenog boda, ali i s gorkim okusom, potvrdio nam je trener Zdeslav Vrdoljak.

Ne brinu Mornarevce porazi, već zbivanja uz rub bazena u dvoboju s Radničkim. Oslabljeni izostankom nekolicine prvotimaca (Kačić, Goreta, Lozina, Dužević, Pejković), Splićani su držali rezultatski priključak do posljednje minute, ali nisu mogli izbjeći poraz koji im je, čini se, bio suđen i prije početka.

Interesantna utakmica koju nema smisla previše opisivati. Suđenje je bilo katastrofalno. Dugo sam u vaterpolu, 20 godina kao igrač, 7 kao trener, ali ovako nešto nisam vidio. Mi smo imali 16, protivnici 4 isključenja, nama je suđeno preko 10 prekršaja u napadu, domaćinu samo jedan. Kad tome dodamo mjerenje vremena i sve moguće male detalje, jasno je da je Radnički morao pobijediti. Uostalom, s ova su tri boda osigurali ostanak, rekao je za Radio Dalmaciju trener Mornara BS Zdeslav Vrdoljak (na fotografiji s igračima Antoniom Buhom i Rinom Burićem).

Mornar je vodio 7:6, samo da bi domaći dobili četiri prilike s igračem više iz kojih su dali tri gola i poveli 9:7. U zadnjoj minuti smo došli na 1 razlike, ali čim se krenulo s centra, isključen nam je negdje na centru kapetan Slavko Čalić. Radnički je realizirao igrača više i onda smo odustali od igre. Pozvao sam moje igrače, otišli su u kut igrališta i taj zadnji napad nismo ni igrali već smo se na neki način narugali svim tim situacijama. Što da vam kažem, bilo je stvarno interesantno, zaključio je Vrdoljak.

Radnički je iskoristio “bojkot” Mornara i zabio za konačnih 11:8. Tako će umjesto Radničkog u kvalifikacije za ostanak u 1. Triglav vaterpolo ligi najvjerovatnije splitski POŠK, koji je u Kragujevcu remizirao, a u Novom Sadu izgubio. Mornarevcima ostaje zaboraviti nepravdu i pripremiti se za derbi protiv zagrebačke Mladosti u petak u Splitu.