Zadar nakon 13 godina osvojio naslov košarkaškog prvaka Hrvatske

0

Košarkaši Zadra novi su prvaci Hrvatske nakon što su u odlučujućoj, petoj utakmici finala svladali u svojoj dvorani KK Split s 84-57 (49-29), te s 3-2 u pobjedama nakon 13 godina  osvojili nacionalni naslov.

Odluka o prvaku nazirala se već u prvoj četvrtini, koju su Zadrani dobili s 17-9, a praktički je odlučena na poluvremenu, na koje su domaćini otišli s ogromnih “plus 20” (49-29).

Kod Zadra su najbolji bili Antonio Jordano, koji je pogodio sedam trica i ukupno ubacio 22 poena te Michael Onuaku (19 poena, 15 skokova) , dok je Splićane predvodio Roko Leni Ukić s 18 poena

Utakmicu je, nakon dugo vremena, pratio veliki broj navijača u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku. Njih između dvije i tri tisuće navijalo je uoči utakmice, a veselje i pjesma preselili su na tribine, prvi put nakon 14 mjeseci bez publike.