Zadar okrenuo minus 14 u zadnjoj četvrtini i svladao Mega Bemax!

0

Košarkaši Zadra svladali su izravnog rivala za ostanak u ABA ligi preokretom u završnih 5 minuta.

Beograđani su otvorili utakmicu s 8:0 i 14:3. Zadar se vratio na 20:20, a u drugoj četvrtini stigao do još tri izjednačenja i prvog vodstva, 45:44. Gosti su u trećoj opet pobjegli na dvoznamenkastu razliku (69:58, 71:60, 75:62).

Nepunih 9 minuta do kraja Mega Bemax je imao 83:69. Manje od 5 minuta do kraja 93:83. Zadar je zaključio utakmicu serijom 23:7, drugi put na utakmici poveo 98 sekundi prije kraja (100:98) i došao do vrijedne pobjede.

Najzaslužniji za nju su Vuković s 28 poena i 13 skokova i Allen s 22 poena. Najbolji kod Mega Bemaxa bio je Simonović s 23 poena i 12 skokova.

Igokea, Zadar i Cibona sad imaju po 4 pobjede, Mega Bemax je ostao na 3. Zadar će u petak u Zagrebu igrati protiv Cibone.