Zadar svladao Borac iz Čačka

0

Zadar je svladao Borac sa 75:73 (21:16, 8:6, 26:20, 20:31) u zaostaloj utakmici 11. kola ABA lige. Isti rivali srest će se već za 10 dana, u subotu 3. travnja, ali u Čačku.

Zadar, Cibona, Krka i s utakmicom više Split imaju po 7 pobjeda, a Borac je ostao na 5. Najslabija od tih pet momčadi će ostanak u ABA ligi morati tražiti kroz kvalifikacije.

Borac je serijom 9:0 došao do 12:7 u 6. minuti. Minutu kasnije su gosti imali 16:11, a Zadar je četvrtinu zaključio serijom 10:0 u tri minute. U drugoj četvrtini je ukupno postignuto tek 14 poena, ući će u povijest ABA lige kao jedna od najsiromašnijih. U trećoj je Zadar brzo otišao na dvozmanekastu razliku (36:24). Devet minuta prije kraja bilo je 57:44. Imali su Zadrani i dva napada kojima su mogli prelomiti utakmicu. Četiri minute prije kraja bilo je 67:57, a pritom Vuković nije pogodio tricu. Borac se približio na 74:70, a na ulasku u zadnju minutu Čarapić promašuje šut kojim je mogao svesti zaostatak gostiju na samo 2 poena. Ali, Onuaku je promašio oba slobodna bacanja, a Todorović tricom 34 sekunde prije kraja sveo utakmicu na jedan posjed. Mavra nije pogodio, Kočović je skočio, ali ni on s druge strane nije bio precizan.
Onuaku je postigao 18, Mavra 16, a Carter 15 poena za Zadar. Za Borac je 16 upisao Kočović, a 15 Jones.