Zadranin Biletić u finalu EP

0

Nakon polufinalnih borbi na evropskom boksačkom prvenstvu za juniore u mađarskom Kapošvaru naši su natjecatelji izborili finale i osvojili broncu.

Zadranin Josip Biletić (+80 kg) prvi je ušao u ring od dva naša predstavnika. Biletić je u polufinalu odradio jedan od boljih mečeva u svojoj karijeri i slavio jednoglasnom odlukom sudaca protiv Austrijanca armenskih korijena, Ahmeda Hagaga. Mladi Zadranin uvjerljivo je odradio borbu, usprkos manjoj ozljedi bicepsa desne ruke.

“Vučem to od četvrtfinala gdje sam imao izuzetno težak meč. Dobro smo razmijenjivali udarce pa sam se tu prilično namučio. U polufinalu sam tako već u drugoj rundi imao jake bolove, ali sam izdržao do kraja i zasluženo pobijedio”, rekao je Josip Biletić, koji će pokušati osvojiti naslov prvaka Evrope u borbi s Rusom Timurom Slachchninom.

“Kvalitetan je i jak, ali može ga se pobijediti”, rekao je Izbornik Pero Veočić, koji je bio pod dojmom našeg drugog polufinala, njegovog sina Gabrijela Veočića. Brođanin je ušao u borbu sa Škotom bez respekta. Tako je u uzbudljivom i tijesnom polufinalu, sudačkom odlukom 3:0 na bodove izgubio od Samuela Hicklya, čime je osvojio brončano odličje.

“Za mene je Gabrijel bio bolji. Puno više aktivniji i više je pogađao. U trećoj rundi ga je Škot pritisnuo s obje ruke na pod, a sudac je od toga napravio brojanje kojeg nije bilo. Ipak imamo europsku broncu i još Biletića u finalu”, zaključio je Pero Veočić.

Na evropskom prvenstvu u Mađarsku stiglo je 240 boksača iz 35 zemalja. Hrvatska je pak došla sa 7 natjecatelja. Za sada je osigurano finale, bronca, jedno peto mjesto i još par pobjeda u eliminacijama.