Čačić: Još smo u sedlu

0

Situacija nije alarmantna, izjavio je izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić nakon remija s Turskom (1:1) na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Činjenica je da je Hrvatska dominirala, imala je i tri situacije prije vodećeg zgoditka, tri pogođene prečke. Primili smo gol u smiraj poluvremena iz nepostojećeg prekršaja. To je nogomet. U drugom poluvremenu smo nastojali doći do pobjede, no primljeni je pogodak napravio malo nervoznim. Moram čestitati našim igračima koji su na ovakav način odradili utakmicu u avetskoj atmosferi, bez potpore 12. igrača, naših gledatelja. Naravno da Turska može biti puno zadovoljnija rezultatom jer je otišla kući s bodom. Mi smo uskraćeni za pobjedu iako smo napravili toliko prilika kroz 90 minuta da smo je po tome zaslužili. Ali nogomet je ponekad i okrutan. Skupina je zahtjevna i sigurno nitko neće svugdje osvajati bodove. Ništa nije alarmantno, u sedlu smo. Siguran sam da će naša reprezentacija, s obzirom da je većina igrača tek na početku natjecateljske sezone, dizati formu i da ćemo u narednim utakmicama biti učinkovitiji, rekao je Čačić.