Cibona izjednačila

0

Cibona je u Zagrebu svladala Zadar sa 77:73 u drugoj utakmici finala košarkaškog prvenstva Hrvatske i izjednačila na 1:1. Igrat će se do tri pobjede, a serija seli u Zadar gdje će se u nedjelju igrati treća, a u utorak četvrta utakmica. Bude li omjer 2:2, majstorica će se igrati u Zagrebu.

Zadar je otvorio utakmicu s 13:5, a Cibona krajem druge četvrtine došla do svoje najveće prednosti, 41:30. I u trećoj četvrtini je domaća momčad imala dvoznamenkastu prednost (52:42, 56:46). Zadar je tricom Drežnjaka četiri i pol minute prije kraja poveo 68:66. Pri tom rezultatu gosti nisu realizirali dva napada. Gegić je na ulazu u zadnje tri minute pogodio tricu za novu prednost Cibone, 69:68. Zadar je propustio još dva napada, a Gnjidić pogodio tricu za 72:68. Mavra je izgubio loptu, a Reuvers pogodio dva slobodna bacanja za 74:68. Junaković je promašio dvicu, Gegić tricu, a Carter tricom za 74:71 vratio nadu Zadru. Bilo je to 23 sekunde prije kraja. Gegić je pogodio samo drugo slobodno bacanje, Carter je položio za 75:73 samo da bi Nakić s dva slobodna bacanja postavio konačan omjer.

Zadar su predvodili Carter s 20 i Marčinković sa 16 poena, a Cibonu Reuvers s 13 i Prkačin koji je uz 12 poena imao i 10 skokova.