Čilić ispao u 2. kolu

0

Marin Čilić iznenađujuće je izgubio meč 2. kolu Wimbledona od 82. igrača svijeta Guida Pelle. Lanjski finalist izgubio je od Argentinca  sa 6:3, 6:1, 4:6, 6:7, 5:7.

Čilić je prva dva seta dobio u manje od sat vremena u srijedu, a onda je u završnici trećega kiša prekinula meč. Susret je nastavljen dan kasnije. Čak i kad je poveo s 3:1 u četvrtom setu, Pella je uzvratio već u idućem servis-gemu i od tog je trenutka započeo Čilićev kraj. Argentinac je meč odveo u peti set nakon što je sa 7:3 dobio tie-break.

U odlučujućem setu Pella je spasio tri break-lopte u petom servis-gemu, a potom je počeo prijetiti. Najprije je kod vodstva 5:4 propustio dvije meč-lopte, no onda je realizirao drugu u 12. gemu i upisao prvu pobjedu protiv Čilića u drugom međusobnom dvoboju. ‘Nisam se osjećao na terenu dobro kao jučer, nisam bio jako precizan, imao sam nekoliko teških promašaja i tako mu dao šansu da se vrati u meč,’ izjavio je Čilić nakon iznenađujućeg poraza.