Ćorić pobjedom otvorio NextGen Finals u Milanu

0

Borna Ćorić pobijedio je Amerikanca Jareda Donaldsona u prvom kolu Next Gen Finalsa, turnira najboljih mladih tenisača svijeta u Milanu.

Slavio je s 4:3(2), 4:1, 4:3(5) i tako zaradio dodatnih 30 tisuća dolara, uz 50 tisuća za nastup na turniru.

Meč je trajao sat i 19 minuta. Ćorić je kod 2:1 propustio dvije break-lopte (zbog No Ad pravila druga je ujedno bila i gem-lopta za Donaldsona). Potom je izgubio servis, ali je odmah vratio break istovremeno spasivši set-loptu. U tie-breaku je nakon 1:1 protivniku prepustio tek jedan poen. Drugi set je Ćorić otvorio i zaključio oduzimanjem servisa protivniku. U dva gema na svom početnom udarcu ispustio je tek jedan poen. U trećem setu nije bilo prilika, iako je Ćorić kod 3:2 i 15.30 bio na dva poena od pobjede. U drugom tie-breaku Ćorić je poveo 3:1, izgubio poen na svom servisu, ali odmah i uzvratio. Došao je do 6:3, Donaldson je izvukao dvije meč-lopte na svom servisu, ali Ćorić nije dozvolio da se meč zakomplicira.

U prvom meču B skupine, Rus Danil Medvjedev nadigrao je svog zemljaka Karena Hačanova s 2:4, 4:3(6), 4:3(3), 4:2. Ćorić će u srijedu igrati protiv Medvjedeva, a pobjedom bi osigurao plasman u polufinale.

Osim igre na tri dobivena skraćena seta i No Ad pravila, turnir u Milanu donosi još neke novosti. Ulogu linijskih sudaca je preuzela elektronika, nema ponavljanja servisa kad loptica dotakne mrežu, igračima je dozvoljena komunikacija s trenerima između setova, a vrijeme između dva poena ograničeno je na 25 sekundi. Svaki igrač ima pravo jednom u meču zatražiti pomoć liječnika i(li) fizioterapeuta. Neke od tih novosti uskoro bi mogle biti implementirane i na ATP World Touru.