Euro: Švicarska bolja od Albanije

0

U prvoj utakmici drugog dana nogometnog Eura, Švicarska je u Lensu u skupini A nadigrala debitanta Albaniju s 1:0.

Švicarska je povela već u 5. minuti kad je Shaqiri izveo korner s desne strane, albanski vratar Berisha krivo je procijenio let lopte, izletio u prazno, a Schar visoko skočio i poslao loptu u praznu mrežu. Kapetan Albanije Lorik Cana u 23. minuti je dobio žuti karton zbog grubog starta, a u 36. i drugi, isključujući, jer je rukom zaustavio loptu pred svojim kaznenim prostorom. Dvije minute kasnije, Džemaili je pogodio okvir albanskog gola, a tri minute kasnije isti je igrač bio neprecizan. Do poluvremena je Berisha još obranio dobar udarac Seferovića. I u nastavku je Švicarska bila puno bliže povećanju prednosti nego Albanija izjednačenju, iako su se Albanci s igračem manje hrabro držali.  A onda je, u 87. minuti, Gashi, koji je 5 minuta ranije ušao s klupe, izbio sam pred švicarskog vratara Sommera, koji je sjajnom intervencijom osigurao pobjedu svoje reprezentacije.

Utakmicu je obilježio dvoboj braće Xhaka – 23-godišnji Granit, koji je za Švicarsku odradio svih 90 minuta, imao je puno više razloga za zadovoljstvo od 18 mjeseci starijeg Taulanta, koji nosi dres Albanije, a zamijenjen je u 62. minuti.

U istoj je skupini Francuska na otvaranju prvenstva svladala Rumunjsku s 2:1.