Garcia prejaka za Petru Martić

0

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić izgubila je u 2. kolu 1.2 milijuna eura vrijednog WTA turnira Mutua Madrid Open od sedme igračice svijeta, Francuskinje Caroline Garcia, s 3:6, 5:7. Nakon 93 minute sjajnog tenisa, Martić je zapela na pragu velikog preokreta.

Garcia je povela 4:1 i na servis Petre Martić imala 0-30. Martić nije dozvolila da joj protivnica drugi put uzme servis, a kod 5:3 je imala i dvije prilike za povratak u prvi set, ali ih nije iskoristila. Drugi set je Garcia otvorila s 4:0, iako su sva četiri gema bila vrlo izjednačena. U prvom je Petra imala dvije gem-lopte, a Garcia realizirala svoju treću priliku. Francuskinja je sljedeća dva gema riješila s dva poena u nizu nakon 30-30. U četvrtom gemu je imala 40-0 nakon čega je Martić stigla do izjednačenja, a Garcia opet odgovorila s dva uzastopna poena. U petom gemu je Martić nakon 40-15 spašavala break-loptu. Potom je izborila 0-40, Garcia je spasila prvu break-loptu, ali je na drugoj načinila dvostruku pogrešku na servisu. Martić se vratila na 4:3 i 0-30, Garcia je odgovorila s dva dobra poena, a potom novom dvostrukom pogreškom dala Petri šansu za potpuni povratak u meč. Martić je to iskoristila, nakon duge izmjene stigla skraćenu loptu, a Garcia poslala bekend u mrežu za 4:4! Kod 5:4 je Martić imala i 0-30, bila je na dva poena od seta, ali je Francuskinja opet pokazala zašto je među 10 najboljih tenisačica svijeta. Izjednačila je, načinila svoj četvrti break u meču i odservirala za plasman u osminu finala gdje čeka bolju iz dvoboja 11. nositeljice, Njemice Julije Goerges, i Španjolke Lare Arruabarrene.

Na turniru na kojem nastupa svih 10 najboljih tenisačica svijeta igraju još dvije Hrvatice. U utorak će Donna Vekić u 2. kolu igrati protiv 3. nositeljice, Španjolke Garbine Muguruza, a Zadranka s američkom putovnicom Bernarda Pera s Britankom Johannom Konta.