Hrvatska napravila prvi korak prema Svjetskom futsal prvenstvu

0

Hrvatska malonogometna reprezentacija izborila je Elitni krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Litvi. Nakon 4:0 protiv Bosne i Hercegovine, u Dubrovniku su izabranici Mate Stankovića pobijedili i Švedsku s 3:1.

Rusija je nakon 7:3 protiv Švedske svladala BiH s 4:2 pa su i Hrvatska i Rusija kolo prije kraja osigurale prolaz. U subotu će se u 20 sati boriti za prvo mjesto u skupini 7 Glavnog kruga kvalifikacija. Rusiji je dovoljan i bod jer ima gol-razliku 11:5, a Hrvatska 7:1.

Očekivao se lakši posao sa Švedskom, ali ozljeda Franca Jelovčića i brojni promašaji u izglednim prilikama doveli su do toga da je 7 minuta prije kraja još bilo 1:1. Kanjuh je poveo u 9. minuti nakon isključenja Rossija, ali je švedski kapetan Legiec tri minute prije kraja prvog poluvremena vratio stvari na početak.

Hrvatski stručnjak na švedskoj klupi, naš dugogodišnji reprezentativac Matija Đulvat, često je posezao za “letećim golmanom” i razbijao ritam naše igre. Ipak, u 34. minuti Kanjuh je iz slobodnog udarca asistirao Novaku za 2:1, a Perišić u 36. sa 7 metara okrunio akciju Novaka i Postružina za konačnih 3:1. Jedan je gol nedostajao našima da dvoboj s Rusijom dočekaju na prvom mjestu, ovako će tražiti pobjedu protiv treće reprezentacije svijeta.