Hrvatski košarkaši nakon Kine dobili i Njemačku

0

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobijedila je Njemačku s 83:77 u utakmici 2. kola Kupa Borislava Stankovića u kineskom Shenzenu.

Bila je to izjednačena utakmica u kojoj su Nijemci uoči zadnje četvrtine imali +7, 61:54. Međutim, u zadnjih deset minuta izabranici Aleksandra Petrovića su odigrali odlično i taj period dobili s 29:16. Dominik Mavra s 23 koša i 7 asistencija te Ivan Buva 21 poenom i 8 skokova predvodili su Hrvatsku do druge pobjede na turniru. Ivan Ramlljak je postigao 11 koševa uz 6 skokova, dok su kod Njemačke najefikasniji bili Robin Amaize s 14 i Dominic Lockhart s 13 koševa. Naši košarkaši su nakon pobjeda protiv Kine i Njemačke osigurali prvo mjesto i nastup u finalu,a sutrašnji protivnik u 10.00 sati ujutro po našem vremenu u utakmici 3. kola je Egipat.

“Rekao bih još jedna neočekivana reakcija. Nakon uvjerljive pobjede protiv Kine, naletjeli smo na kompletno drugačijeg protivnika. Ovo su svi momci koji u njemačkim klubovima igraju važne uloge. Spremaju se za Univerzijadu, međutim osam od ovih dvanaest igrača su članovi startnih petorki u Bundesligi. Radili smo gluposti. U prvom poluvremenu smo primili, nakon tri nekontrolirana posjeda i skoka u napadu devet poena… Međutim, onog trenutka kada je izgledalo da je utakmica ušla u nekakvu negativnu priču, tih zadnjih šest minuta smo odigrali čiste glave i rutinirano dobili. Svaka čast momcima. Ovo je danas bila utakmica koja nam je donijela puno po pitanju iskustva igrača, ali isto tako ja imam puno spoznaja nakon ovih utakmica”, kazao je za službene stranice HKS-a izbornik Aleksandar Petrović.