Hrvatski rukometaši izborili OI u Rio de Janeiru!

0

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je plasman na Olimpijske igre u Rio de Janeiru nakon što je u odlučujućem susretu kvalifikacijskog turnira u Herningu deklasirala Norvešku 27-21 (14-7).

Hrvatski rukometaši su u ključnom dvoboju za plasman na OI odigrali bez greške i niti jednog trenutka njihova pobjeda nije bila upitna. Odabranici Željka Babića su briljantno otvorili utakmicu. Poveli su 5-0, imali 8-1, te 11-3. Norvežani su prvi gol na utakmici zabili u osmoj minuti, drugi u 13. minuti, a u prvih 20 minuta postigli su samo tri gola. Briljirao je Ivan Stevanović koji je u prvom poluvremenu sakupio 12 obrana. Hrvatska je u prvom poluvremenu imala devet golova prednosti, a na odmor se otišlo rezultatom 14-7. U nastavku susreta hrvatska vrsta je mirno zaključila priču izborivši pete olimpijske igre nakon proglašenja hrvatske neovisnosti.

Stevanović je u drugom poluvremenu dodao još pet obrana, za ukupno 17, a svoj obol je dao i Ivan Pešić s tri obrane. Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Domagoj Duvnjak sa šest golova, dok su Luka Šebetić, Ivan Čupić i Denis Buntić dodali po četiri gola.