Jadranski derbi na Rujevici završio bez golova

0

U Jadranskom derbiju Rijeka i Hajduk su u sklopu 21. kola Prvog HNL-a na Rujevici odigrali bez pogodaka, 0:0.

Na početku Hajduk je imao blagu inicijativu, koju je Hamza u 14. minuti pretvorio u pogodak na ubačaj Bradarića. Gosti su već počeli slaviti, ali sudac Jović je zbog navodnog prekršaja Jaira na Župariću poništio gol. Osam minuta kasnije do vodstva je mogla doći Rijeka, no Posavec je obranio udarac Puljića sa samo pet metara.

Drugo poluvrijeme počelo je oprezno, a u 53. minuti Acosty je s ruba šesnaesterca na veliku kušnju stavio Hajdukovog vratara Posavca, koji je sjajno ‘skinuo’ njegov fantastičan udarac. Nakon početnog pritiska domaćina stabilizirao se Hajduk, koji je odlično zaustavljao pokušaje inicijativnije Rijeke i do kraja je rezultat ostao nepromijenjen.

Hajduk je u Rijeku stigao s dvije uzastopne pobjede na startu proljetnog dijela prvenstva, dok je Rijeka prvo u zaostalom dvoboju 18. kola remizirala u Koprivnici, potom neočekivano na svom travnjaku izgubila od Gorice, zatim pobijedila Inter u Zaprešiću, a sad remizirala sa Splićanima.