Leicester izgubio, ali i ostao prvi

0

Iako je u Liverpoolu prekinuo niz od 10 utakmica bez poraza, Leicester je ostao na vrhu Premier lige zahvaljujući porazu Arsenala u Southamptonu.

Liverpool, za koji je zaigrao oporavljeni Dejan Lovren, zaustavio je pobjednički niz Leicestera i golgetersku seriju dvojca VardyMahrez. Obrana domaćih ostala je čvrsta pa je gol Bentekea (na fotografiji) u 63. minuti bio dovoljan za trijumf. Napokon je i Kramarić dočekao nastup, u 80. minuti je zamijenio Mahreza.

Arsenal se iz Southamptona vratio pune mreže. Počelo je dalekometnim projektilom Martine u 19., Long je Čecha svladao dva puta, u 55. i 92., a Fonte u 69. minuti.

Vodećem se dvojcu tako primakao Manchester City s 4:1 protiv Sunderlanda (Sterling 12., Toure 17., Bony 22′, De Bruyne 54’/ Borini 59′), još je Bony u 69. promašio i penal

Manchester United je opet posrnuo, u Stokeu su Krkić (19′) i Arnautović (26′) gurnuli Louisa Van Gaala prema izlaznim vratima Old Trafforda. Chelsea je i dalje u opasnim vodama, nakon 2:2 s Watfordom (Diego Costa 32′, 65’/ Deeney 42′-11m, Ighalo 56′), u 80. minuti je Oscar promašio penal za pobjedu Chelsea. West Ham Slavena Bilića zabilježio je i peti uzastopni remi, šesti uz dva poraza u osam utakmica od pobjede protiv Chelsea 24.10. Posljednjeplasirana Aston Villa je izvukla 1:1 (Ajew 62′-11m/ Cresswell 45’+2).

Još su igrali: Bournemouth-Crystal Palace 0:0, Swansea-WBA 1:0 (Ki Sung-Yong 9′), Tottenham-Norwich 3:0 (Kane 26′-11m, 42′, Carroll 80′), Newcastle-Everton 0:1 (Cleverley 93′).

Poredak: Leicester 38, Arsenal 36, Manchester City 35,, Tottenham 32, Crystal Palace 30, Manchester United 29, Watford 29, Liverpool 27, Everton 26, West Ham 26, Stoke 26, Southampton 24, WBA 20, Bournemouth 20, Chelsea 19, Swansea 18, Norwich 17, Newcastle 17, Sunderland 12, Aston Villa 8 bodova.