Marjan osvojio osam medalja u Austriji

0

Na G1 turniru u austrijskom Innsbrucku taekwondo klub Marjan nastupio je s 12 članova i u Split se vratio s osam medalja.

Ono što najviše veseli je činjenica da je od sedam seniora njih šest došlo do medalje, a poznato je da su za taekwondo već krenule kvalifikacije za olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.

Lovre Brečić je u kategoriji do 63 kilograma osvojio zlatno odličje uz sve četiri pobjede prekidom zbog bodovne nadmoći, ukupni omjer bodova na koncu je 77:21. Ahmad Mohammadi je s tri pobjede u ukupnom omjeru 24:6 stigao do finala i srebrnog odličja jer je finalnu borbu morao predati zbog ozljede, dok je srebrni s nedavno završenog europskog prvenstva Toni Kanaet osvojio brončano odličje. Kanaet je pri tome u prvom kolu slavio protiv svjetskog broja jedan, svjetskog i europskog viceprvaka te brončanog sa olimpijskih igara iz Londona. U drugom kolu Kanaet je bio bolji od Nizozemca De Tombe 18:1, da bi polufinale izgubio od kasnijeg pobjednika natjecanja, Rusa Maksima Khramtcova.

Od Marjanovih seniorki nastupile su dvije osvajačice odličja na posljednjem prvenstvu Europe Petra Matijašević i Matea Jelić te Tanja Rastović i Bruna Vuletić. Bez medalje je ostala tek Bruna Vuletić. Odlična je bila mlada Tanja Rastović koja je nakon skalpa nad Martinom Zubčić u finalu prvenstva Hrvatske napravila još jedan veliki rezultat. Tri sigurne pobjede bile su dovoljne za ulazak u finale i srebrno odličje, a na putu prema zlatu zaustavila ju je reprezentativka Tajlanda Harnsujin Phannapa, koja će nastupiti na olimpijskim igrama u Riju u kategoriji Ane Zaninović. Brončana odličja pripala su Matei Jelić i Petri Matijašević.

Od mlađih natjecatelja Marjana u juniorima je zlato osvojila Paula Antunović, koja je izborila nastup na svjetskom juniorskom prvenstvu dok je kod kadeta brončani reprezentativac Paško Božić.