Mornar BS poražen u Španjolskoj

0

Mornar BS pretrpio je poraz na startu turnira G skupine drugog kruga kvalifikacija za vaterpolsku Ligu prvaka u španjolskom Sabadellu.

Mornar BS izgubio je dvadeset kilometara sjeverno od Barcelone od domaćina turnira Sabadella s 3:8 (1:2, 1:0, 3:0, 3:1).

Domaćin je poveo 2:0 u petoj minuti, da bi do kraja prvog poluvremena Buha i Erak Mornaru donijeli izjednačenje. Ostali su Splićani nakon toga bez gola čak 14 i pol minuta. Buha kod 2:3 nije iskoristio peterac, s druge strane su Španjolci realizirali isključenje Čaglja dosuđeno u posljednjim sekundama napada i produžili seriju na 6:0 za velikih 8:2. Rino Burić (na fotografiji) je četiri minute prije kraja postavio konačan omjer.

Mornar BS će u subotu (19.45) igrati s talijanskom Bresciom, a u nedjelju (11.00) s nizozemskim Utrechtom. Dvije najbolje momčadi ući će u Ligu prvaka, favoriti su Sabadell i Brescia.