NBA: Golden State razbio San Antonio

0

U sudaru trenutno dvije najbolje momčadi NBA lige Golden State je u Oracle Areni sa 120:90 doslovce razbio San Antonio.

Utakmica je riješena već početkom treće četvrtine kada su Warriorsi otišli na plus 20, Stephen Curry je po običaju bio nezaustavljiv s 37 poena a još su petorica igrača postigla dvoznamenkasti broj koševa. Spursima je nedostajao Tim Duncan, Kawhi Leonard je postigao 16 poena a bivši centar Crvene Zvezda Boban Marjanović 12.

Memphis je nakon produžetka sa 108:102 svladao Orlando za koji je Mario Hezonja odigrao 8 minuta i postigao 5 poena uz 3 skoka. Magic je 14 sekundi prije kraja regularnog dijela imao plus 4 samo da bi u zadnjoj sekundi Jeff Green odveo svoju momčad u produžetak. Damjan Rudež nije igrao za Minnesotu koja je izgubila s a114:107 na gostovanju kod Clevelanda. To je prva pobjeda Tyronnea Luea na klupi Cavaliersa. Boston je početkom treće četvrtine slomio otpor Washingtona dok je oslabljenji Miami slavio u Chicagu s 89:84. Houston je predvođen dvojcem James Harden 35 koševa i Trevor Ariza 31 koš, u neizvjesnoj završnici s košenm razlike dobio New Orleans.

Atlanta našeg trenera Nevena Spahije pobjedila je u Pepsi Centeru Denver sa 119:105 dok je Charlottea tricom Troya Danielsa 0.9 sekudni prije kraja nakon dva produžetka dobila Sacramento u gostima sa 129:128. Daniels je utakmicu završio s 28 koševa, trice je gađao 8-11. Izdvojimo i učinke dvojice igrača Sacramenta, DeMarcus Cousins 56 poena i 12 skokova te Rajon Rodno 7 poena, 10 skokova i 20 asistencija.