Sandra Paović paraolimpijska pobjednica!

0

Hrvatska stolnotenisačica Sandra Paović osvojila je zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru! U finalu je nadigrala Njemicu Steffi Grebe s 3:0.

Paović je uvjerljivo odradila finale. Tek je u drugom setu Grebe pružila malo veći otpor, ali nije ozbiljnije zaprijetila svjetskoj i europskoj prvakinji koja već dvije i pol godine ne zna za poraz. Paović je za nepunih dvadeset minuta slavila s 11:2, 11:7, 11:4.

Sedamnaesto je to paraolimpijsko odličje za Hrvatsku u povijesti i četvrto zlato. Ujedno i treća medalja na Igrama u Rio de Janeiru, nakon srebra Zorana Talića u skoku udalj i bronce Velimira Šandora u bacanju diska.

Plivač splitskog Cipla Dino Sinovčić zauzeo je 11. mjesto u kvalifikacijama na 200 metara mješovito.