Split bolji od Lovćena

0

Split je u 10. kolu 2. ABA lige ostvario petu pobjedu. Na Gripama su “žuti” predvođeni Henrikom Širkom nadigrali crnogorski Lovćen s 85:72 (25:26, 30:13, 21:12, 9:21).

Split je prelomio utakmicu u drugoj četvrtini. U prvoj su gosti okrenuli 15:6 na 23:26, u drugoj je Split s 28:28 pobjegao na 49:30 serijom 21:2. U tih pet i pol minuta Lovćen je upisao tek 2 poena s crte slobodnih bacanja. U trećoj četvrtini Lovćen je prepolovio zaostatak na 55:45, a Split udvostručio prednost serijom 12:2 za 67:47. Razlika je narasla i do 27 poena početkom posljednje četvrtine (78:51), nakon čega je trener Skelin na parket poslao juniore Marića i Vrgoča te Vručinića, a gosti s Cetinja sveli poraz u podnošljive okvire.

Širko je dao 20 koševa, po 4 dvice i trice, uz samo jedan promašaj. Marčinković je ubacio 16, Špaleta 14, a Filipović je uz 9 poena upisao i 8 asistencija te po 3 skoka i osvojene lopte. Gosti su imali petoricu s dvoznamenkastim brojem poena. Popović je dao 15, Radunović 13, Latković 12 (uz 8 skokova i 8 asistencija), a Lopičić i Albijanić po 10.

Krka ima 8 pobjeda, Sixt Primorska, Vršac i Borac po 7, a omjer 5-5 uz Split još imaju Zrinjski Mostar, Rogaška, Teodo Tivat i Dynamic VIP PAY. Lovćen je ostao na 3 pobjede, Bosna Royal ima dvije, a Ohrid jednu. Split sljedeće srijede 27. prosinca gostuje u Vršcu.