Split i Jolly na završnom turniru Kupa

0

Split i Jolly JBS posljednji su sudionici završnog turnira hrvatskog košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić. Splićani su slavili u Osijeku s 80:69 (24:16, 26:20, 13:17, 17:16), a Šibenčani u Kaštel Sućurcu s 91:81 (23:16, 30:27, 14:21, 24:17).

Split je u Osijeku u prvom poluvremenu stekao dvoznamenkastu prednost koju je dobrom obranom sačuvao do kraja. Za Vrijednosnice Osijek je Mustapić dao 33 koša, dok su Splićane predvodili Rančić s 19, Širko s 13, Filipović s 11, te Kedžo i Jukić s po 10 poena.

I Jolly je kontrolirao utakmicu u prvom poluvremenu, ali se Ribola Kaštela u trećoj četvrtini vratila u rezultatsku ravnotežu. Šibenčani su zadržali dovoljno snage i koncentracije da izbjegnu dramatičnu završnicu. Novačić je dao 25 koševa, Scott 15, Markulin i Vladović po 13. Kod Kaštelana su se istakli bivši igrači Splita Glavinić s 32 i Matić sa 16 poena.

Na završnom turniru koji će se igrati sredinom veljače, prvi put s 8 klubova, izravno su sudionici lanjskog Final Foura Cedevita, Zadar, Cibona i Kvarner, dok su u utorak nastup izborili Zagreb i Šibenik pobjedama u gostima protiv Škrljeva, odnosno Zaboka.