Split Tommy prvi polufinalist

0

Završni turnir Hrvatskoga malonogometnog kupa u Makarskoj otvoren je dvobojem Split Tommy-Petrinjčica. Branitelj naslova očekivano je slavio sa 7:0 (3:0).

Iako bez Žarka Luketina, kapetana Josipa Sutona, Saše Babića i Roberta Grbića, Split Tommy je već u uvodne četiri minute osigurao plasman u polufinale. Na isteku 3. minute Rafinha je poslužio Ćorluku, a isti je igrač samo pola minute kasnije i drugi put zatresao mrežu nekadašnjeg prvoligaša iz Petrinje. Jesus Rodriguez je pogodio izvana s lijeve strane za 3:0. Od prvog do trećeg gola Split Tommya prošlo je tek osamdesetak sekundi.

Na isteku druge minute drugog poluvremena Grcić je iz slobodnog udarca dodao ulijevo za Ćorluku koji je od suprotne stative pogodio za svoj hat-trick. Potom je tri pogotka zaredom postigao Brazilac Bilhalva Mathias RaphaelRafinha, koji je pojačao Split Tommy u zimskom prijelaznom roku i već u prvim utakmicama pokazao kako je njegov angažman pun pogodak vodstva kluba. Pokušaji Petrinjčice za počasni pogodak mogli su se izbrojiti prstima jedne ruke, tek toliko da i Ivo Jukić, koji je izostankom Sutona preuzeo kapetansku vrpcu, upiše pokoju obranu. Priliku je u posljednjih 8 minuta dobio i mladi vratar Luka Pavlović. Do kraja su uglavnom za Split Tommy na terenu bili juniori (Kosor, Tešija, Baran), koji su propustili dvije-tri lijepe prilike da se upišu u strijelce. Splićani su bez ikakvih pooteškoća načinili prvi korak u obrani naslova i ostaje im pričekati polufinalnog protivnika, ovisno o raspletu preostalih četvrtfinalnih susreta. Ždrijeb je, naime, dirigiran pa će Split Tommy kao prvi nositelj ići na najslabije rangiranog polufinalista.